**Archived extract:** 2026-10-10 (UTC). Frozen data; observation dates are shown as captured. [View the current site](/)

# Râuri și debit în Hungary

Râuri și stații hidrometrice de debit în timp real în Hungary: 38 râuri și 140 stații de debit de la furnizori oficiali de hidrologie.

Set de date generat la 2026-10-10T12:23:40.259038+00:00 · pagină generată la 2026-10-10T12:30:51.547Z.

## Râuri în Hungary (38)

-   [Dunărea](/archive/2026-10-10/ro/rivers/danube.html)
-   [Tisa](/archive/2026-10-10/ro/rivers/tisza.html)
-   [Mureș](/archive/2026-10-10/ro/rivers/mures.html)
-   [Maros](/archive/2026-10-10/ro/rivers/maros.html)
-   [Nagykunsági-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/nagykunsagi-focsatorna.html)
-   [Hármas-Körös](/archive/2026-10-10/ro/rivers/harmas-koros.html)
-   [Szamos](/archive/2026-10-10/ro/rivers/szamos.html)
-   [Sio](/archive/2026-10-10/ro/rivers/sio.html)
-   [Sajó](/archive/2026-10-10/ro/rivers/sajo.html)
-   [Sebes-Körös](/archive/2026-10-10/ro/rivers/sebes-koros.html)
-   [Rába](/archive/2026-10-10/ro/rivers/raba-739.html)
-   [Kettős-Körös](/archive/2026-10-10/ro/rivers/kettos-koros.html)
-   [Berettyó](/archive/2026-10-10/ro/rivers/berettyo.html)
-   [Zala](/archive/2026-10-10/ro/rivers/zala.html)
-   [Hernád](/archive/2026-10-10/ro/rivers/hernad.html)
-   [Ipoly](/archive/2026-10-10/ro/rivers/ipoly.html)
-   [Nagykunsági-főcsatorna Keleti-ág](/archive/2026-10-10/ro/rivers/nagykunsagi-focsatorna-keleti-ag.html)
-   [Keleti-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/keleti-focsatorna.html)
-   [Kapos](/archive/2026-10-10/ro/rivers/kapos.html)
-   [Nádor-csatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/nador-csatorna.html)
-   [Duna-völgyi-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/duna-volgyi-focsatorna.html)
-   [Lajta](/archive/2026-10-10/ro/rivers/lajta.html)
-   [Tarna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/tarna.html)
-   [Kígyós-patak](/archive/2026-10-10/ro/rivers/kigyos-patak.html)
-   [Répce](/archive/2026-10-10/ro/rivers/repce.html)
-   [Bódva-patak](/archive/2026-10-10/ro/rivers/bodva-patak.html)
-   [Hortobágy-Berettyó-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/hortobagy-berettyo-focsatorna.html)
-   [Fekete-víz](/archive/2026-10-10/ro/rivers/fekete-viz.html)
-   [Fehértó-Majsai-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/feherto-majsai-focsatorna.html)
-   [Zagyva](/archive/2026-10-10/ro/rivers/zagyva.html)
-   [Pinka](/archive/2026-10-10/ro/rivers/pinka.html)
-   [Kerka](/archive/2026-10-10/ro/rivers/kerka.html)
-   [Lónyay-főcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/lonyay-focsatorna.html)
-   [Séd–Sárvízi-malomcsatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/sed-sarvizi-malomcsatorna.html)
-   [Ráckeve Danube](/archive/2026-10-10/ro/rivers/rackeve-danube.html)
-   [Sorok-Perint](/archive/2026-10-10/ro/rivers/sorok-perint.html)
-   [Koppány-patak](/archive/2026-10-10/ro/rivers/koppany-patak.html)
-   [Hábi-csatorna](/archive/2026-10-10/ro/rivers/habi-csatorna.html)

## Stații hidrometrice în Hungary

140 stații de debit raportează scurgerea în Hungary.

| Stație | Râu | Debit (m³/s) | Comparație istorică | Observat | Măsurătoare | Furnizor | Lat, Lon | Sursă |
| --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- | --- |
| Esztergom | Dunărea | 705 | Mult sub normal — 58% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,796, 18,735 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Budapest | Dunărea | 675,8 | Mult sub normal — 60% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,495, 19,048 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Nagymaros | Dunărea | 673 | Mult sub normal — 61% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,789, 18,961 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Baja | Dunărea | 667,4 | Mult sub normal — 61% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,178, 18,925 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Duna Mohács | Dunărea | 645,9 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,993, 18,695 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dunaújváros | Dunărea | 639,1 | Mult sub normal — 62% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,981, 18,947 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dombori | Dunărea | 628,8 | Mult sub normal — 63% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,423, 18,896 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Paks | Dunărea | 623,9 | Mult sub normal — 64% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,627, 18,869 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Duna Dunaszekcső | Dunărea | 618,7 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,083, 18,762 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Komárom | Dunărea | 586,8 | Mult sub normal — 60% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,75, 18,113 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Vác | Dunărea | 531,6 | Mult sub normal — 57% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,78, 19,123 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Nagybajcs | Dunărea | 530,6 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,761, 17,702 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rajka | Dunărea | 275,7 | Normal — 3% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,004, 17,247 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dunaremete | Dunărea | 223,7 | Sub normal — 15% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,88, 17,464 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Doborgaz | Dunărea | 204 | Mult sub normal — 13% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,978, 17,351 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dráva-Vízvár-Heresznye | Mura | 175,4 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,063, 17,26 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dráva Őrtilos | Mura | 168,6 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,298, 16,887 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dunakiliti duzzasztómű, felvíz | Dunărea | 144 | Peste normal — 73% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,989, 17,323 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dráva Drávaszabolcs | Mura | 143,9 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,784, 18,202 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dráva Szentborbás | Mura | 138,1 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,863, 17,65 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dráva Barcs | Mura | 132,3 | Mult sub normal — 69% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,951, 17,442 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kisköre-felső ultrahangos vízhozammérő |  | 120,3 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,495, 20,517 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szeged | Tisa | 73 | Mult sub normal — 83% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,251, 20,153 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dunakiliti, Helena-gát | Dunărea | 71,69 | Mult peste normal — 94% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,988, 17,293 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tokaj |  | 56 | Mult sub normal — 72% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,116, 21,415 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Záhony |  | 51,79 | Mult sub normal — 73% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,413, 22,173 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dombrád |  | 48,24 | Mult sub normal — 68% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,239, 21,921 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Letenye | Mura | 47 | Mult sub normal — 69% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,42, 16,694 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dunaremete, Sorjási bukó, felvíz | Dunărea | 46,3 | Normal — 10% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,88, 17,464 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tiszapalkonya |  | 44 | Mult sub normal — 82% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,893, 21,058 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Algyő | Fehértó-Majsai-főcsatorna | 44 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,352, 20,195 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Vásárosnamény | Tisa | 40,72 | Mult sub normal — 77% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,127, 22,339 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tiszabábolna |  | 38,2 | — | 2026-10-09 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,681, 20,806 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tiszaug |  | 33,8 | Mult sub normal — 82% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,867, 20,048 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Makó | Maros | 33,36 | Mult sub normal — 67% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,203, 20,456 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szolnok |  | 32,6 | Mult sub normal — 87% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,17, 20,189 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kisköre alsó |  | 32,4 | Mult sub normal — 89% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,493, 20,516 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rajka 1. zsilip, felvíz | Dunărea | 27,987 | Sub normal — 18% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,013, 17,217 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tivadar | Tisa | 24,66 | Mult sub normal — 78% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,065, 22,521 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Mecsér | Lajta | 20,87 | Sub normal — 31% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,799, 17,482 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rajka 6. zsilip, alvíz | Dunărea | 20,4 | Peste normal — 21% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,99, 17,24 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tunyogmatolcs | Szamos | 17,91 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,984, 22,453 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Akasztó (D-v-fcs) | Duna-völgyi-főcsatorna | 14,4 | Mult peste normal — 144% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,673, 19,196 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Csenger | Szamos | 14,1 | Mult sub normal — 71% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,841, 22,693 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Fekete-víz Kémes - Cún | Fekete-víz | 11,27 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,818, 18,082 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kunszentmárton | Nagykunsági-főcsatorna | 8,2 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,848, 20,272 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Hidasnémeti | Hernád | 7,88 | Mult sub normal — 56% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,498, 21,229 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Felsőberecki | Bodrog | 7,7 | Mult sub normal — 87% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,357, 21,692 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Győr | Rába | 6,895 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,687, 17,63 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sárvár | Rába | 6,15 | Mult sub normal — 75% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,247, 16,954 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rajka 5. zsilip, alvíz | Dunărea | 6 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,985, 17,3 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kesznyéten | Sajó | 5,9 | Mult sub normal — 68% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,967, 21,049 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Gesztely | Hernád | 5,456 | Mult sub normal — 72% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,108, 20,961 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Körösladány | Sebes-Körös | 5,34 | Mult sub normal — 73% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,953, 21,082 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Bakonszeg zsilip alvíz | Keleti-főcsatorna | 4,84 | Mult peste normal — 102% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,194, 21,429 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Bakonszeg | Keleti-főcsatorna | 4,688 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,189, 21,427 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rum | Rába | 4,42 | Mult sub normal — 79% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,127, 16,848 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Körmend | Rába | 4,38 | Mult sub normal — 82% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,007, 16,61 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ragyogóhíd | Rába | 4,33 | Mult sub normal — 83% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,349, 17,013 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ágota-Ágotai vészelzárómű alvíz | Hortobágy-Berettyó-főcsatorna | 3,97 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,374, 21,022 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Simontornya | Sio | 3,804 | Mult sub normal — 47% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,751, 18,54 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ládpetri | Sajó | 3,6 | Mult sub normal — 66% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,033, 20,897 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sajószentpéter | Sajó | 3,327 | Mult sub normal — 63% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,221, 20,72 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Rajka 2. zsilip, felvíz | Dunărea | 3,295 | Mult peste normal — 41% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,012, 17,214 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szeghalom | Berettyó | 3,24 | Mult sub normal — 57% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,013, 21,179 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szentgotthárd | Rába | 3,24 | Mult sub normal — 83% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,957, 16,276 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Körösszakál | Sebes-Körös | 3,02 | Mult sub normal — 74% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,012, 21,608 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Felsőzsolca | Sajó | 2,461 | Mult sub normal — 80% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,086, 20,856 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Gyoma | Hármas-Körös | 2,46 | Mult sub normal — 93% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,945, 20,844 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sárszentmihály | Nádor-csatorna | 2,29 | Normal — 6% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,162, 18,343 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sajópüspöki | Sajó | 2,116 | Mult sub normal — 74% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,282, 20,34 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Belsőbőcs alsó | Hernád | 2,03 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,046, 20,975 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Árpás | Rába | 1,895 | Mult sub normal — 90% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,512, 17,401 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kisköre alsó Jászsági fcs. |  | 1,89 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,504, 20,517 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Csákánydoroszló árvízi vm. | Rába | 1,8 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,962, 16,512 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Nick (Kis-Rába) | Rába | 1,675 | Mult sub normal — 59% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,384, 17,032 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Pincehely | Kapos | 1,621 | Mult sub normal — 73% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,684, 18,442 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Dombóvár | Kapos | 1,141 | Mult sub normal — 72% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,385, 18,17 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sarkad-Malomfok | Fekete-Körös | 1,09 | Mult sub normal — 91% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,698, 21,424 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Túrkeve felső | Nagykunsági-főcsatorna Keleti-ág | 1,008 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,057, 20,705 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Balassagyarmat | Ipoly | 0,987 | Mult sub normal — 66% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,076, 19,28 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Garbolc | Túr | 0,727 | Mult sub normal — 78% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,958, 22,877 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kisunyom | Sorok-Perint | 0,726 | Mult peste normal — 744% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,151, 16,642 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Zalabér | Zala | 0,65 | Mult sub normal — 69% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,978, 17,027 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szendrő | Bódva-patak | 0,641 | Mult sub normal — 72% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,399, 20,729 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Csepreg | Répce | 0,588 | Mult sub normal — 63% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,403, 16,712 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Gór tározó zsilip alvíz | Répce | 0,575 | Mult sub normal — 66% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,361, 16,798 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Káloz, Nádor | Nádor-csatorna | 0,57 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,983, 18,509 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szalonna | Bódva-patak | 0,568 | Mult sub normal — 72% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,45, 20,732 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Alibánfa | Zala | 0,564 | Mult sub normal — 61% sub mediana istorică | 2026-10-08 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,88, 16,922 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ipolytölgyes | Ipoly | 0,546 | Mult sub normal — 90% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,925, 18,765 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Zalaapáti | Zala | 0,531 | Mult sub normal — 76% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,727, 17,122 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ősi, Macs., felvíz | Séd–Sárvízi-malomcsatorna | 0,507 | Normal — 12% peste mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,153, 18,182 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Babócsai Rinya Babócsa | Babócsai-Rinya | 0,461 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,039, 17,353 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Remete | Fekete-Körös | 0,454 | Mult sub normal — 96% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,7, 21,312 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ipolytarnóc | Ipoly | 0,372 | Mult sub normal — 77% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,236, 19,606 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kótaj | Lónyay-főcsatorna | 0,372 | Sub normal — 39% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,054, 21,71 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Nógrádszakál | Ipoly | 0,37 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,191, 19,53 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Felsőcsatár | Pinka | 0,36 | Mult sub normal — 82% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,21, 16,44 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Berettyóújfalu | Berettyó | 0,341 | — | 2026-10-08 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,208, 21,539 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tompaládony | Répce | 0,332 | Mult sub normal — 85% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,368, 16,889 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Veszprémgalsa | Kígyós-patak | 0,32 | Normal — 19% peste mediana istorică | 2026-10-09 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,095, 17,267 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Pocsaj | Berettyó | 0,319 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-08 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,278, 21,797 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kismarja | Berettyó | 0,315 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-08 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,263, 21,826 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kemestaródfa | Pinka | 0,26 | Mult sub normal — 84% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,001, 16,519 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tormafölde | Kerka | 0,26 | Mult sub normal — 87% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,553, 16,591 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Hidvégardó | Bódva-patak | 0,254 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 48,566, 20,843 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tarnaméra | Tarna | 0,221 | Normal — 48% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,667, 20,146 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Répcevis | Répce | 0,22 | Mult sub normal — 87% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,443, 16,681 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Hegyeshalom | Lajta | 0,214 | Mult sub normal — 97% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,917, 17,194 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ágerdőmajor | Kraszna | 0,209 | Mult sub normal — 85% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,763, 22,42 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Cece | Nádor-csatorna | 0,19 | Mult sub normal — 95% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,768, 18,616 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tarnaörs | Tarna | 0,149 | Mult sub normal — 91% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,597, 20,048 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Mersevát | Kígyós-patak | 0,138 | Mult sub normal — 91% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,289, 17,212 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kemestaródfa | Pinka | 0,134 | Mult sub normal — 85% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47, 16,519 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Kapos Kaposvár-Fészerlak | Kapos | 0,121 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,357, 17,876 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Pásztó | Zagyva | 0,111 | Mult sub normal — 71% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,907, 19,688 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Karakó | Kígyós-patak | 0,092 | Mult sub normal — 90% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,12, 17,208 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Apc | Zagyva | 0,069 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,796, 19,685 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Hatvan alsó | Zagyva | 0,065 | Mult sub normal — 90% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,662, 19,683 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sorkifalud | Sorok-Perint | 0,049 | Mult sub normal — 95% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,129, 16,737 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Keszthely-Fenékpuszta torkolat | Zala | 0,046 | Mult sub normal — 98% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,703, 17,259 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szombathely | Sorok-Perint | 0,04 | Mult sub normal — 86% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,231, 16,612 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Baranya csatorna Csikostőttős | Hábi-csatorna | 0,038 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,337, 18,15 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Hábi csatorna Csikostőttős | Hábi-csatorna | 0,021 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,337, 18,153 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Tamási | Koppány-patak | 0,014 | Mult sub normal — 99% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,628, 18,287 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sirok ZTVSZR II | Tarna | 0,009 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,918, 20,193 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Szombathely-Olad | Sorok-Perint | 0,009 | Mult sub normal — 92% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,24, 16,581 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Verpelét | Tarna | 0,008 | Mult sub normal — 98% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,854, 20,217 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Fehértó-Majsai fcs., Szatymaz (4+753) | Fehértó-Majsai-főcsatorna | 0,007 | Normal — 59% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,347, 20,056 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Esztergályhorváti | Zala | 0,001 | Mult sub normal — 96% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,701, 17,106 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Sirok ZTVSZR I | Tarna | 0,001 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,918, 20,187 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Katymár (Kígyós) | Kígyós-főcsatorna | 0 | Mult sub normal — 100% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,025, 19,178 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Ősi (V.-Séd) | Séd–Sárvízi-malomcsatorna | 0 | Mult sub normal — 100% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,153, 18,182 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Lajta,Lajta duzzasztómű alvíz, Mosonmagyaróvár | Lajta | 0 | Mult sub normal — 100% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 47,889, 17,254 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Öcsöd felső | Nagykunsági-főcsatorna | 0 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,925, 20,376 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Gyula | Fehér-Körös | 0 | Mult sub normal — 100% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,665, 21,297 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Békés | Kettős-Körös | 0 | Mult sub normal — 100% sub mediana istorică | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 46,785, 21,142 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Karasica Villány | Villány-Pogányi-vízfolyás | 0 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,873, 18,468 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |
| Villány-pogányi Villány | Villány-Pogányi-vízfolyás | 0 | — | 2026-10-10 | instantaneous | Hungarian General Directorate of Water Management | 45,878, 18,45 | [sursă](https://data.vizugy.hu/) |

### Furnizori de date

Hungarian General Directorate of Water Management

[Explorează Hungary pe harta interactivă →](/archive/2026-10-10/?lang=ro)
